• Keramzyt drobny

Keramzyt rozluźnia glebę sprawiając, że jest bardziej przepuszczalna. Stosowany również na spód doniczki, aby uniknąć przelewania roślin.

7.00
szt.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 16.99
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 16.99
Dostawa na terenie Łodzi 18
Kurier 20
Dostępność Średnia dostępność

Zamówienie telefoniczne: 690606336

Keramzyt to kruszywo ceramiczne stosowane, by zwiększyć przepuszczalność podłoża. Zmieszany z podłożem poprawia jego jakość, rozluźnia strukturę, zapewniając dopływ powietrza do korzeni. Stosowany na spód doniczki zapobiega zastojowi wody w korzeniach, namnażaniu się patogenów i gniciu. W podłożu z keramzytem o wiele łatwiej zadbać o rośliny!

Opakowanie 1L

Frakcja 4- 8 mm, keramzyt gruby stosowany najczęściej jako dodatek do podłoża.


Stosowanie

Można wymieszać z podłożem lub nasypać warstwę na spodzie doniczki, by unikać zastoju wody w korzeniach. Jeśli mamy problem z nadmiernym podlewaniem roślin warto nasypać warstwę keramzytu między doniczką produkcyjną, w której jest roślina a osłonką dekoracyjną. Wtedy korzenie nie stoją w wodzie, nawet gdy zdarzy nam się mocno podlać roślinę. Chcąc podnieść wilgotność powietrza można użyć keramzytu wysypując go do płaskiego naczynia, zalewając wodą i stawiając obok rośliny.

tagi: perlit, keramzyt, podłoże do filodendronów, podłoże do monster, ziemia kwiatowa, ziemia uniwersalna, biały keramzyt,

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie